پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبان المهدی عج

شهرستان بهارستان-شهرک سبزدشت

پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبان المهدی عج

شهرستان بهارستان-شهرک سبزدشت

پایگاه اطلاع رسانی هیئت محبان المهدی عج
کانال تلگرام اطلاع رسانی
https://telegram.me/MohebbanAlmahdi
برای عضویت در کانال روی عکس بالا کلیک کنید

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

چرا تنها برای اباعبدالله(ع) اربعین می‌گیرند؟

امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج) | شنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۷ ب.ظ

امام صادق علیه السلام :

آسمان تا چهل روز، بر حسین علیه السلام خون گریست و زمین تا چهل روز، با [وزش بادِ] سیاه گریست و خورشید تا چهل روز، با گرفتگى و سرخ شدن گریست.

بحار الأنوار: ج ٤٥، ص ٢٠٦، ح ١٣

یک اربعین برای غمت گریه کرده ام
بی وقفه پای هر علمت گریه کرده ام
در آرزوی آن حرمت گریه کرده ام
با شعر های محتشمت گریه کرده ام


اربعین

روز 20 صفر ـ یعنی اربعین ـ زمانی است که حرم امام حسین (ع‌) یعنی کاروان‌اسرا، از شام به مدینه مراجعت کردند. و روزی است که جابر بن عبدالله بن‌حرام انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌)، از مدینه به کربلا رسید تا به زیارت‌ قبر امام حسین (ع‌) بشتابد و او نخستین کسی است از مردمان که قبر آن‌حضرت را زیارت کرد.

در روز اربعین  زیارت امام حسین (ع‌) مستحب است واین زیارت‌، همانا خواندن زیارت اربعین است که از امام عسکری (ع‌) روایت ‌شده که فرمود: علامات مؤمن پنج تاست‌: خواندن 51 رکعت نماز در شبانه‌روز ـ نمازهای واجب و نافله و نماز و شب ـ به دست کردن انگشتری دردست راست‌، برآمدن پیشانی از سجده‌، و بلند خواندن بسم الله الرحمن‌الرحیم در نماز.

شیخ طوسی سپس متن زیارت اربعین را با سند به نقل از حضرت صادق علیه ‌السلام آورده است‌: السلام علی ولی الله و حبیبه‌، السلام علی خلیل الله ونجیبه‌، السلام علی صفی الله و ابن صفیه‌...


چرا تنها برای اباعبدالله(ع) اربعین می‌گیرند؟

این مطلبی است که شیخ طوسی‌، عالم فرهیخته و معتبر و معقول شیعه در قرن‌پنجم در باره اربعین آورده است‌. طبعا بر اساس اعتباری که روز اربعین در میان ‌شیعیان داشته است‌، از همان آغاز که تاریخش معلوم نیست‌، شیعیان به حرمت‌ آن‌، زیارت اربعین می‌خوانده‌اند و اگر می‌توانسته‌اند مانند جابر بر مزار امام ‌حسین (ع‌) گرد آمده و آن امام را زیارت می‌کردند. این سنت تا به امروز درعراق با قوت برپاست‌ و شاهدیم که میلیونها شیعه عراقی و غیر عراقی در این روز بر مزار امام حسین (ع) جمع می شوند.

  • امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج)

شیطان بروز

امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج) | پنجشنبه, ۲۰ آذر ۱۳۹۳، ۰۱:۵۷ ب.ظ

پیامبر صلى الله علیه و آله

اى مردم! جز این نیست که خداست و شیطان، حق است و باطل، هدایت است و ضلالت، رشد است و گمراهى، دنیاست و آخرت، خوبى هاست و بدى ها. هر چه خوبى است از آنِ خداست و هر چه بدى است از آنِ شیطان ملعون است.

کافى (ط-الاسلامیه) ج 2، ص 16، ح 2

 

مقدمه

این روز ها با پیشرفت تکنولوژی شیطان هم سعی کرده تا از همین راه ها وارد شود و انسان را فریب دهد و در ما نفوذ کند اما با کمی شناخت از شیطان می توانیم به بهترین نحوه از این تکنولوژی علیه خود شیطان استفاده کنیم و پوزه شیطان را به خاک بمالیم. و یک راه مقابله با آن استفاده زا همان ابزار در مقابل خود شیطان است اما باید بسیار مراقب بودن که این استفاده از ابزار ما را به سمت گناه سوق ندهد به قول معروف «گهی زین پشت و گهی پشت به زین» نشویم.

 

شیطان بروز شده است!

در مورد شیطان و وسوسه های شیطانی باید توجه داشته باشید که ستیز و مجاهده با شیطان کاری مستمر و دایمی است و تا انسان در این عالم زنده است و زندگی می کند ادامه دارد. هرچند دام های شیطان برای انسان های با تقوا و دارای کمال و شناخت بیشتر، ظریفتر، پیچیده تر و مخفی تر و متنوع تر است اما روش مبارزه و مقابله با شیطان در تمام اعصار ثابت می باشد.

  • امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج)

ارتباط و دوستی دوباره با قرآن

امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج) | سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۳، ۱۰:۰۰ ق.ظ

امام حسین (ع) می فرمایند:

اگر همه مردم از شرق و غرب عالم بمیرند با وجود قرآن در کنار من ، هرگز احساس تنهایی نمی کنم

بحارالانوار 89 / 239

 

مقدمه

انسان ذاتا به دنبال حق است و هر چیزی را که نکته ای از حق در آن باشد بیابید به دنبال آن می رود تا همیشه در مسیر حق قدم بردارد اگر گاهی هم در راه های نادرست قدم برمی دارد به این خاطر است که لحظه ای خود را اسیر نفس می کند و شیطان را از خود برتر و بزرگ تر می بیند در حالی همانطور که خدا هم ار قران می فرمایند انسان اشرف مخلوقات است ؛ همین طور بارها شنیده اید که کفار با شنیده اید قرآن خواندن حضرت رسول اکرم (ص) به اسلام ایمان آورده اند ، همین طور است که بار های شنیده ایم و دیده ایم افرادی از اقصی  جهان تنها با شنیده آیه و آیاتی از قرآن به اسلام ایمان آورده اند پس بیایید دوباره با این برکت الهی که به آسانی در اختیارمان قرار گرفته آشتی کنیم .


راهکارهایی  برای ارتباط با قرآن

قران و خدا

همه ما دوست داریم که در درون ما یک شوق و علاقه خاصی نسبت به قرآن این چراغ هدایت برای بشریت ایجاد گردد بنحوی که در طول تمام زندگی، این کتاب الهی را در کنار خود احساس کنیم و بعنوان  آرامبخش ما در گذر زندگی و بهترین مسکّن برای درد ما (از هر جنبه ای )  ‏قرار بگیرد.

  • امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج)

برنامه ماه صفر

امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج) | پنجشنبه, ۶ آذر ۱۳۹۳، ۰۵:۲۹ ب.ظ
  • امور فرهنگی هیئت محبان المهدی(عج)